Haalarimerkin suunnittelukilpailu / Badge design competition

Oletko aina halunnut suunnitella oman haalarimerkin? Tunnetko panttaavasi jotain mahtavaa ideaa? Kuinka hienoa olisi, jos sinun suunnittelemasi merkki komeilisi insinööriopiskelijoiden haalarinlahkeissa ympäri Suomenmaan?

Jyväskylän Insinöööriopiskelijat JIO ry järjestää haalarimerkin suunnittelukilpailun 20.2.-14.3.2012. Kilpailun voittaneen haalarimerkki-idean pohjalta JIO painattaa 100 kpl haalarimerkkejä kevään aikana. Voittaja saa palkinnoksi mitäpä muutakaan kuin suunnittelemansa haalarimerkin! Painetut haalarimerkit myydään ja niistä saatu tuotto käytetään yhdistyksen jäsenten hyväksi.

Voit osallistua kilpailuun lähettämällä ideasi sähköpostilla osoitteeseen tarleena.marttila[ät]jio.fi. Idea voi olla kuva tai sanallisesti kuvailtu. Kilpailun voittajan valitsee yhdistyksen hallitus. Voittaja julkaistaan 16.3. yhdistyksen internetsivuilla ja häneen otetaan henkilökohtaisesti yhteyttä.

Osallistumalla kilpailuun luovutat kaikki oikeudet toimittamaasi materiaaliin Jyväskylän Insinööriopiskelijat JIO ry:lle.

Osan vanhoista merkeistä näet täällä

//English

Have you always dreamt of having a badge of your very own creation? Jyväskylän Insinööriopiskelijat JIO ry is launching a badge design competition on the 20th of Feb that goes on until the 14th of March.

You can participate with your own idea, be it graphical sketch or a depiction of your what you have in mind, by sending it to Tarleena Marttila at tarleena.marttila[ät]jio.fi. The winner will be selected by the board of JIO ry, and the winner will be contacted personally. By participating you renounce all copyrights to your material to JIO ry.

You can view some of our old badges here