• Toimii

    Opiskelijoiden linkkinä Insinööriliittoon, joka vastaa sekä valmistuneiden insinöörien että insinööriopiskelijoiden edunvalvonnasta työelämässä

  • Valvoo

    Jyväskylän ammattikorkeakoulussa insinööriksi opiskelevien etua

  • Edustaa

    Insinööriopiskelijoita koulutuspoliittisissa kysymyksissä paikallisella tasolla

  • Ajaa

    Tekniikanalan opiskelijoiden etuja ammatillisena etujärjestönä

  • Tukee

    Insinööriopiskelijakulttuurin kehitystä Jyväskylässä

  • Järjestää

    Insinööriopiskelijoille tapahtumia yhdessä muiden koulutusalajärjestöjen kanssa

jyväskylän insinööriopiskelijat

jyväskylän insinööriopiskelijat

Hallitus 2019

  • Veikko Heikkinen

    Veikko Heikkinen

    Puheenjohtaja | pj@jio.fi

  • Jani Tervo

    Jani Tervo

    Varapuheenjohtaja | vpj@jio.fi

  • Taina Saha

    Taina Saha

    Sihteeri | taina.saha@jio.fi

  • Alex Vinter

    Alex Vinter

    Rahastonhoitaja | alex.vinter@jio.fi

  • Jaakko Nordfors

    Jaakko Nordfors

    Koulutuspoliittinen vastaava | jaakko.nordfors@jio.fi

  • Ossi Hytönen

    Ossi Hytönen

    Viestintävastaava | ossi.hytonen@jio.fi

  • Lauri Piirainen

    Lauri Piirainen

    Huvi- kulttuuri- ja liikuntavastaava | lauri.piirainen@jio.fi

  • Lassi Halkosaari

    Lassi Halkosaari

    Huvi- kulttuuri- ja liikuntavastaava | lassi.halkosaari@jio.fi

  • Tuomo Hartikainen

    Tuomo Hartikainen

    Yritys- ja yhteistyövastaava | tuomo.hartikainen@jio.fi

  • Johanna Kaasalainen

    Johanna Kaasalainen

    Tutorvastaava Dynamo | johanna.kaasalainen@jio.fi

  • Kalle Väänänen

    Kalle Väänänen

    Tutorvastaava Rajakatu | kalle.vaananen@jio.fi

  • Joni Lehtiniemi

    Joni Lehtiniemi

    Yhteyshenkilö ja kansainvälisyysvastaava | joni.lehtiniemi@jio.fi

Yhteistyökumppanit